JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIE KRZESŁO BIUROWE?

Przydatne nie tylko w każdym biurze, ale także w domu, gdzie wielu z nas będzie spędzać również mnóstwo czasu przy biurku.

Krzesło biurowe pozwala nam w pełni komfortowo i bezpiecznie pracować, czy też oddawać się rozrywkom przy komputerze. Warunkiem będzie odpowiedni wybór. Pamiętać należy o tym, że źle wybrane krzesło może mieć wpływ na stan naszego zdrowia. Wiele godzin spędzonych przy biurku w dyskomforcie prowadzić może do problemów z kręgosłupem, szyją oraz barkiem.

Cechy idealnego krzesła biurowego

Idealne oznacza w naszym przypadku maksymalnie wygodne oraz prozdrowotne. Chodzi tutaj przede wszystkim o komforty użytkownika krzesła w trakcie długotrwałej pracy oraz o to, by dbać o stan kręgosłupa. Podparcie Duże znaczenie ma między innymi podparcie, które ma sprawić, że nasz kręgosłup przyjmie pozycję litery S. Dzięki temu będzie idealnie ustawiony. Kształt oparcia powinien odpowiadać wzrostowi, tak by wypukła część była na wysokości naszych lędźwi.

Maksymalny komofort fotela

Siedzisko i podłokietniki w krzesłach biurowych

Również bardzo ważne będzie siedzisko, które będzie gwarantowało nam podparcie dla większości naszych ud. Powinno mieć płaską powierzchnię i lekko zaokrąglone przednie krawędzie. Uwagę trzeba zwracać również na podłokietniki, które będą podpierać przedramiona zmniejszać będą obciążenie nadgarstków, szczególnie gdy będzie się pisać na klawiaturze

Regulacja i stabilność krzeseł biurowych

Jeśli krzesło ma nam gwarantować maksymalną wygodę powinno mieć również możliwość regulacji wysokości oparcia, odchylenia oparcia, profilu czy wysokości i szerokości siedziska. Idealne znaczy stabilne, dlatego ważna będzie również dobrze wykonana pięcioramienna podstawa z kółkami oraz z mechanizmem samohamowania.

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem

Zanim będziemy się decydować na konkretny produkt warto sprawdzać wygodę siadając w takim fotelu kilka razy, okręcając się i sprawdzając jego ustawienia. Dobrze będzie również sprawdzać czy kółka jakie ma dane krzesło są przeznaczone do tej powierzchni, na jakiej będziemy chcieli taki produkt użytkować.

Istotny dla tej pełnej funkcjonalności będzie oczywiście również wybór odpowiedniego obicia. Dla alergików poleca się krzesło wykonane z ekoskóry, które będzie miękkie, wypełnione z pianki. Jeśli jednak ktoś będzie się decydowała na krzesło z siatki będzie można oczekiwać, że wentylacja będzie tutaj skuteczna. Skóra naturalna będzie się charakteryzować dobrą jakością i estetyką ale będzie się to wiązać również z dość znaczącym wydatkiem, takie fotele są oczywiście najdroższe.