Jaka jest różnica między krzesłem obrotowym a fotelem obrotowym?

Takie określenia jak krzesło obrotowe oraz fotel obrotowy używa się zazwyczaj zamiennie, ale są takie cechy, które będą je różnić.

Fotele gabinetowe

Przyjmuje się, że obrotowe fotele nazywane inaczej gabinetowymi mają nieco masywniejszą budowę od krzeseł. W większości przypadków siedzisko będzie pozbawione połączenia z oparciem. Nie ma pomiędzy nimi typowego regulowanego łączenia. Z tego też powodu fotele do gabinetu posiadają ograniczają możliwość regulacji. Siedzisko jest tam najczęściej większe przez co bardzo wygodnie się na nim siedzi. Fotel gabinetowy bardzo często pokryty jest przez skórzaną tapicerkę. Takie rozwiązanie wybierane będzie przez szefów firm.

Krzesła biurowe

Krzesła biurowe z reguły są mniejsze i dzięki temu będą bardziej mobilne. Nie można się w nim zatopić tak jak w fotelu, ale za to możliwości regulacji nie są tak mocno ograniczone jak w przypadku większości foteli. Siedzisko i oparcie najczęściej są osobne i łączą się w jednym albo w dwóch miejscach.

Jak wybrać krzesło obrotowe?

Krzesło obrotowe - czym kierować się przy zakupie

Krzesło obrotowe w dzisiejszych czasach to nieodzowny element biura czy gabinetu. Trzeba wybierać takie osoby, które będą mogły pracować przy komputerze w komfortowych warunkach. Jeśli należymy do tych osób, które będą spędzać wiele czasu przed ekranem komputera wiele godzin warto będzie zdecydować się na dobry fotel, który będzie stanowił odpowiednie oparcie dla naszego kręgosłupa. To oparcie powinno mieć między innymi charakter sięgający do łopatek. W innym przypadku bardzo szybko będą nam dokuczać bóle pleców. A to oczywiście dalej będzie sprawiać, że będziemy mniej wydajni w trakcie wykonywania pracy.

Podstawa, na której będzie przygotowane takie krzesło będzie najlepsza w formie pięcioramiennej. W taki sposób krzesło będzie jednocześnie stabilne, z drugiej strony łatwiej będzie się można na nim poruszać w momencie, gdy nie będziemy musieli się nawet podnosić. Warto zwracać uwagę na to jak przygotowane zostało siedzisko. Najlepiej sprawdzają się według ocen takie, które maja wypełnienia piankowe. Powierzchnia powinna być łatwa do utrzymania w czystości oraz odpowiednio odporna na uszkodzenia.

Zarówno wysokość oparcia jak i siedziska musi być odpowiednio regulowana, by dzięki temu zadbać o oparcie dla naszego kręgosłupa. Jeśli będziemy w stanie o te różnorakie elementy zadbać możemy mieć pewność, że otrzymamy komfortowe warunki do wykonywania pracy i rzeczywiście będzie to również bezpieczne dla naszego kręgosłupa, który otrzyma odpowiednie podparcie.