Najlepsze fotele do pracy w biurze. Sprawdź jak pogodzić produktywność i wygodę

Biuro to miejsce pracy i wizytówka firmy, dlatego tak ważne jest, by urządzić je elegancko i praktycznie.

Co to znaczy? Elegancja to po prostu umiar i dobry smak – tego nie da się inaczej wytłumaczyć. A co z praktycznością?

Wygoda i komfort pracy

Funkcjonalne biuro to takie, w którym wszystko jest na swoim miejscu, wszystko ma swoje miejsce i… jest odpowiednio dużo przestrzeni do pracy. Niezwykle istotne jest, by ludzie, którzy pracują w danym pomieszczeniu czuli się komfortowo. Innymi słowy – należy im zapewnić wygodne fotele i odpowiednie biurka.

Krzesło biurowe czy fotel obracany? Krzesło czy fotel?

Jeśli mielibyśmy kupować z myślą o sobie, to zapewne wybralibyśmy fotel. Dlatego też, myśląc o pracowniku również kierujemy się tą zasadą – wybieram to, co kupiłbym sobie. Fotel zapewnia przede wszystkim możliwość obracania się i regulowania wysokości, dzięki czemu każdy łatwo może dostosować do siebie miejsce pracy. Fotele biurowe doskonale sprawdzą się również w domu, jeśli spędzamy przy biurku więcej niż 2 godziny dziennie.

Praktyczne fotele biurowe

Co dodatkowo, oprócz funkcji obracania i regulowania wysokości, daje nam fotel obrotowy?

Dobre fotele pozwalają regulować również kąt nachylenia oparcia, co z kolei sprawia, że nasz kręgosłup i mięśnie mogą być maksymalnie odciążone podczas siedzenia. Kolejną kwestią są podłokietniki, które również sprawiają, że możemy bardziej zadbać o kręgosłup. Oczywiście ważne jest, by podłokietniki miały regulowaną wysokość – dzięki temu łatwo nam będzie je dostosować do swoich potrzeb. Dobry fotel to dobra inwestycja, dlatego po pierwsze nie należy oszczędzać na tym sprzęcie – zarówno w przypadku zakupu dla siebie, dziecka czy pracowników.

Zdrowie ludzi to podstawa, dlatego jeśli o nie dbamy, na pewno na tym nie stracimy. Dodatkowo, warto również pamiętać, że aby wybrać dobry fotel należy się udać do kilku sklepów meblowych i przetestować wszystkie zaprezentowane tam modele oraz dowiedzieć się od sprzedawcy, co faktycznie poleca. Kupowanie kota w worku, w pośpiechu, na pewno nie popłaca.