Jak wybrać fotel dla sekretarki?

Wielu osobom wydaje się, że trudno o pracę łatwiejszą i bardziej przyjemną niż ta, którą ma do wykonania sekretarka. Trudno zresztą nie odnieść takiego wrażenia, skoro widzi się ją zawsze uśmiechniętą, miłą i pomocną. Oczywiście, warto pamiętać, że mówimy o zachowaniu, które w dużej mierze ma swoje źródło w etykiecie zawodu, jest więc jeszcze jednym obowiązkiem sekretarki.

Zadbaj o sekretarkę

Nie można jednak liczyć na to, że osoba ta będzie się nieustannie uśmiechała, gdy będzie ją bolał kręgosłup, a przecież praca w pozycji siedzącej przez 40 godzin w ciągu tygodnia wręcz skazuje na zmagania z tego rodzaju dolegliwościami. Oczywiście, nie mówimy o problemie, który nie jest możliwy do rozwiązania, kluczem do sukcesu wydaje się przy tym przede wszystkim odpowiedni fotel. Gdy wybieramy krzesła do biura, a w tym również do sekretariatu, niejednokrotnie sugerujemy się właśnie ceną jako czynnikiem mającym kluczowe znaczenie. Nie musi to oznaczać zakupu najdroższego z produktów, nie można jednak spodziewać się również, że to produkt najtańszy okaże się w największym stopniu odpowiadać naszym oczekiwaniom.

Fotel dla sekretarki

Jakie powinno być idealne krzesło biurowe?

Istnieje kilka cech, bez których krzesło biurowe nie jest nawet zbliżone do ideału. Trudno zatem dziwić się, że powinno być to obrotowe krzesło na kółkach, dla którego charakterystyczna będzie regulowana wysokość. Funkcja obrotowa, która jest połączona właśnie z kółkami przyczynia się do tego, że osoba siedząca na krześle może korzystać bez przeszkód nie tylko z samego biurka, ale i z pobliskich mebli biurowych, a nawet urządzeń. Kręgosłup również ma swoje prawa, w jego przypadku zaś decydujące wydaje się oparcie krzesła i jego specyfika.

Powinno być ono na tyle wysokie, aby zakrywać cały tułów, nie zaszkodzi przy tym, aby jego wyprofilowany kształt idealnie pasował do naszych pleców stając się podporą dla kręgosłupa na każdym jego odcinku. Wskazane jest też zaopatrzenie się w model, który pozwala na sprawne regulowanie najważniejszych ustawień. Nie można też zapominać o tym, że sekretariat jest wizytówką firmy, stojący w nim fotel powinien być więc elegancki.